Кількість
|
Вартість
|
||
|
В нашому інтернет-магазині Ви можете купити пряність кориці в паличках у фасуванні 6 або 10 штук. Виготовлена з натуральної рослинної сировини, вона не містить консервантів, ароматизаторів, барвників та будь-яких хімічних добавок, тому може стати високоякісною ароматною приправою до Ваших найсмачніших страв у закладах харчування або для домашніх кулінарних шедеврів.
Кориця в паличках – це ароматна спеція у вигляді паличок з висушеної кори вічнозеленого дерева з роду коричника. Його культивують у багатьох тропічних країнах, як Шрі-Ланка, Індія, Індонезія, Малайзія, Китай, В'єтнам і деяких інших, але батьківщиною цієї рослини вважається саме острів Шрі-Ланка і південно-західна частина півострова Індостан. Для цього з пагонів молодих дерев знімають кору смужками довжиною близько 30 і шириною 1-2 сантиметри. Корицю збирають два рази в рік в період дощів, оскільки в цей період кора робиться більш ароматною і легше знімається з гілок. Зібрану кору очищають від верхнього шару (флоеми та первинної кори) і сушать. При сушінні тонкий шар очищеної кори стає золотисто-коричневим і скручується в трубочку, після чого її розрізають на частинки однакової довжини близько 8 см.
Кориця відома з далекої давнини і як цінна пряність використовувалась ще в античній Європі та Стародавньому Єгипті, куди вона імпортувалася з Китаю ще до 2 тисячоліття до н.е. Відомо, що стародавні єгиптяни використовували корицю при бальзамуванні, а в античних греків кориця була в п'ять разів дорожче срібла, рівного їй за вагою. В кінці XV ст. португальці на довгі роки захопили острів Цейлон (сучасна Шрі-Ланка) і разом з ним монополію на виробництво і продаж кориці. З того часу протягом багатьох сторіч не вщухали битви за цей острів, і португальці відчайдушно боролися за його збереження. Падіння інтересу до кориці сталося після того, як стало відомо, що коричні дерева можуть зростати на досить великих територіях. В цей час відомо і вирощується у світі більш як 60 видів кориці родини лаврових.
Кориця – спеція з м'яким, теплим ароматом та незвично солодким, теплим і приємним з легкою гіркуватістю смаком, яка сьогодні за популярністю не поступається жодній іншій в кулінарії. Це універсальна пряність. Її використовують у десертах та випічці, у маринадах для м'яса та кашах, додають у гарячі напої та каву. Вона чудово поєднується із більшістю відомих спецій – перцями, анісом та бадьяном, фенхелем, паприкою, коріандром, кмином, гвоздикою, кардамоном, лавровим листом.
Застосовування кориці в паличках
Назва цієї рослини в перекладі з грецької мови означає «ідеальна пряність», що пов'язано з різноманітним застосуванням кориці та її тонким своєрідним ароматом. Пряність також цінувалася завдяки вмісту в ній фенолів, які нейтралізують бактерії, що відповідають за псування, і таким чином надають консервуючий ефект на м'ясо. Кориця традиційно використовується в приготуванні кондитерських і хлібобулочних виробів, вишуканих десертів, соусів, маринадів, м'ясних страв, сухих композицій зі спецій, корицю додають в цілий ряд алкогольних, безалкогольних, гарячих і холодних напоїв. В цілому вигляді корицю додають в рідкі страви, в меленому – у другі страви та в тісто. Її закладають за 7-10 хвилин до готовності гарячої страви та безпосередньо перед подачею на стіл – у фруктові салати, сирні маси і т.д. Застосовується для приготування:
• М'ясо – на Близькому Сході кориця часто використовується в гострих стравах з курки, індички або баранини. У Китаї та в Кореї вважають, що кориця ушляхетнює смак жирного м’яса. Її також використовують для приготування ковбас, паштетів, консервів.
• Риба – додається під час приготування пряного маринованого оселедця, заливної риби.
• Перші страви, гарніри – у східній, середньоазійській і закавказькій кухні корицю додають при приготуванні холодних і гарячих перших страв. Корицю можна зустріти в харчо і самих різних пловах з баранини та свинини, стравах з овочів і бобів.
• Молочні продукти – пряність надає дивовижний смак і аромат молочним кашам, кислому молоку, кефіру, виробам з сиру.
• Овочі, фрукти – у сучасній західноєвропейській кухні корицю можна зустріти в модних фруктових салатах і навіть в деяких овочевих. Вона добре поєднується зі шпинатом, морквою, червоною капустою і молочною кукурудзою, а також з айвою та грушами. Особливо добре кориця поєднується зі стравами з яблук. Спеція відмінно підкреслює смак цих фруктів, балансуючи притаманну їхньому смаку природну кислинку в пирогах, салатах, при запіканні. Аромат і смак прянощі чудово поєднується з цитрусовими, такими як мандарини, лимон, апельсин, створюючи настрій свята. Її також додають в холодні фруктові супи зі свіжих або сушених фруктів.
• Соуси – корицю додають до кетчупів, кисло-солодких соусів, гірчиці.
• Маринади – кориця обов'язковий компонент різних сумішей для фруктових, грибних і м'ясних маринадів. Її можна використовувати при консервуванні ягід, фруктів, маринуванні грибів, ягід та засолюванні овочів.
• Випічка, десерти – головним чином застосовується в кондитерському виробництві. Корицю використовують в приготуванні печива, кексів, пряників, пасок, солодких пирогів з фруктовою начинкою. Вона також добре підходить до солодких, в тому числі й пікантних страв. Її додають в пудинги, муси, варення, желе, сирні пасти, солодкі плови, шоколад, гострі льодяники, морозиво та ряд інших десертів.
• Напої – корицю додають в цілий ряд алкогольних, безалкогольних, гарячих і холодних напоїв. Нею добре ароматизувати домашні слабоалкогольні напої, пунші, гроги, лікери, вино, пиво, незамінна спеція і для глінтвейну. Її додають в компоти, киселі, паличка кориці прекрасно доповнить чорний чай, а щіпка меленої кориці – каву і гарячий шоколад. Для різноманітності можна додавати в чай з корицею мед, лимон, імбир. Мало того, що це смачно, так ще і втамовує голод, що дуже на руку людям, котрі худнуть. Крім іншого, цей напій точно захистить організм від вірусів і мікробів.
• Суміші пряностей – кориця входить до складу знаменитих індійських пряних сумішей «каррі» і «гарам масала», єреванської суміші, марокканської пряної суміші, китайської суміші «п'ять спецій», сухих духів.
Користь кориці
У складі кориці переважають органічні сполуки карбонільної групи, які мають унікальні властивості. Іржаво-коричнева кора дерева коричника володіє сильним специфічним ароматом внаслідок високого вмісту ефірної олії (2-3,5%), до складу якої входить циннамаль і альдегід коричної кислоти. Крім ефірної олії кориця містить рослинні волокна, дубильні речовини, поліфенол, кумарин, евгенол, крохмаль, безліч вітамінів (А, С, В1, В2, В3, В6, В9, E, РР, K), а також мінеральні елементи (магній, калій, кальцій, натрій, залізо, мідь, фосфор, марганець, селен, цинк), тому ароматна спеція чудово впливає на роботу всіх життєво важливих систем організму:
- це хороший тонізуючий засіб, що стимулює весь організм і може бути корисний в боротьбі з депресією;
- аромат кориці здатний покращувати пам'ять, стимулювати роботу мозку, підвищувати працездатність;
- пряність містить практично всі вітаміни групи В, необхідні для нормалізації роботи нервової системи, її рекомендується вживати людям, які піддаються стресам. Регулярне вживання спеції позбавляє від безсоння, підвищує настрій;
- сприяє прискоренню обмінних процесів, покращує реакцію організму на інсулін і нормалізує рівень цукру в крові, здатна знижувати рівень холестерину;
- покращує роботу кишківника, стимулює очищення організму від токсинів і шлаків, має високу антиоксидантну дію та усуває синдром інтоксикації;
- допомагає приборкати апетит, контролює ріст жирових клітин в організмі, допомагає оперативно використовувати їх на виробництво енергії, має жироспалюючі властивості, допомагає в боротьбі із зайвою вагою, тому її часто використовують для схуднення в різних дієтах;
- має антисептичну, протизапальну й антибактеріальну дію. У ній міститься евгенол, який вбиває мікроби;
- стимулює захисні функції організму, зміцнює імунітет;
- сприяє нормалізації артеріального тиску, зміцнює судини, перешкоджає утворенню тромбів. Однак, з цієї причини вона не рекомендується до вживання людям, які приймають препарати для розрідження крові. Кориця також не рекомендується вагітним жінкам, оскільки підвищує ризик передчасних пологів;
- ароматична сила кориці є простим і ефективним способом боротьби з неприємним запахом з рота;
- проантоцианіди та коричний альдегід продукту є потужними антиоксидантами, а останній з них може похвалитися своїми потужними протизапальними властивостями.
Харчова та енергетична цінність на 100 г продукту:
Калорійність | 243 ккал / 1005 кДж |
Білки | 4,0 г |
Жири | 1,2 г |
– в тому числі насичені | 0,3 г |
Вуглеводи | 27,5 г |
– включаючи цукор | 2,2 г |
Рослинні волокна | 53,1 г |
Сіль | 0,03 г |